Navimor Oxer - Twój dystrybutor David Clark® w Polsce

NAVIMOR OXER Twój dystrybutor David Clark® w Polsce

 

Przemysłowe Słuchawki Bluetooth David Clark Aurora Navox Polska

 

Technologia Przemysłowych Słuchawek
Bluetooth David Clark Aurora 

Aurora Bluetooth David Clark Logo

  

 

Bluetooth to technologia bezprzewodowej łączności na niewielką odległość pozwalająca na współpracę odmiennych urządzeń i różnych branż. Dlatego słuchawki Aurora mogą łączyć się z telefonami komórkowymi, analizatorami wibracji i pracy maszyn oraz wieloma innymi urządzeniami obsługującymi Bluetooth.

Skąd wzięła się nazwa Bluetooth?
Nazwa "Bluetooth" pochodzi od przydomku duńskiego króla z X wieku Harolda Sinozębego (Harold Bluetooth w języku angielskim). Król Sinozęby pomógł zjednoczyć się walczącym wcześniej ze sobą plemionom na terenach obecnej Norwegii, Szwecji i Danii. Podobnie, technologia Bluetooth stworzona jako otwarty standard sieci, umożliwia współpracę i łączność pomiędzy odmiennymi produktami z różnych branż. Logo Bluetooth tworzą połączone dwie litery H i B od inicjału Harolda Sinozębego zapisane w staro-skandynawskim alfabecie runicznym.

 

Czym działanie technologii Bluetooth różni się od innych technologii radiowych? Telefony komórkowe, radia FM czy telewizja wykorzystują fale radiowe do przesyłania informacji przez sieć bezprzewodową. Co prawda technologia Bluetooth wykorzystuje również fale radiowe, jednak przesyła je na znacznie krótsze odległości. Transmisje radiowe i telewizyjne wykonywane są na odległość wielu kilometrów. Natomiast technologia Bluetooth przesyła tak głos jak i dane  w obrębie tzw. Personal Area Network, w skrócie "PAN" ( tzw. przestrzeni osobistej) ograniczonej do ok. 100 metrów (328 stóp) – w zależności od klasy urządzenia. Bluetooth pracuje w paśmie nielicencjonowanym ISM (przemysłowych, naukowych i medycznych) od 2,4 do 2,485 GHz, wykorzystując widmo rozproszone, skoki częstotliwości, oraz przesył w pełni dwukierunkowy full-duplex przy nominalnym tempie 1600 skoków / sek.

 

Czy Bluetooth to sprzęt czy oprogramowanie?
To połączenie obu. Gdy słyszymy, że produkt zawiera technologię Bluetooth, oznacza to, że w produkt ten wbudowano niewielki układ scalony zawierający moduł Bluetooth. Jednakże niezbędne jest także oprogramowanie nawiązujące i podtrzymujące połączenia z innymi urządzeniami za pośrednictwem bezprzewodowych mechanizmów Bluetooth. Istotnym udogodnieniem jest mechanizm zapobiegania kolizjom i podsłuchowi w trakcie wykonywania skoków po częstotliwościach pasma 2,4 GHz. Jego podstawę stanowi  algorytm unikania kanałów zajętych przez inne urządzenia nazwany AFH (Adaptive Frequency Hopping). 

Algorytm adaptacyjnego skakania AFH przeszukuje 79 częstotliwości w odstępie 1 MHz i omija te z nich, które zajęte są przez inne urządzenia współużytkujące pasmo 2,4 GHz. Dzięki AFH Bluetooth uzyskuje wysoki stopień odporności na zakłócenia i zapewnia skuteczniejszą transmisję. Użytkownicy Bluetooth nie muszą się obawiać, że urządzenia pracujące w innych sieciach i technologiach aktualnie obecne w paśmie 2,4 GHz zakłócą pracę.

 

David Clark Aurora Słuchawki Bluetooth
Navimor Oxer - Twój dystrybutor David Clark Aurora w Polsce

Kontakt z działem
David Clark

NAVIMOR OXER NAVIMOR OXER
+48 58 551 65 95

 

Nasz Kanał Youtube Navox 

Zapraszamy na nasz kanał Youtube!


Góra strony